TIDSSCHEMA

Torsdag 2 juni
U20 för herrar och damer spelas med 48 herrar och 24 damer, klasserna spelas klart under en dag och alla matcher spelas i bäst av 5 set.
09.00 Poolspel för 32 herrar och 16 damer i U20, 12 bord
12.00 Lunchuppehåll
13.30 Omgång 1 U20 herrar, 8 bord
14.05 Omgång 1 U20 herrar, 8 bord
14.40 Omgång 1 U20 damer, 8 bord
15.15 Omgång 2 U20 herrar, 8 bord
15.50 Kvartsfinaler U20 damer, 4 bord
16.25 Kvartsfinaler U20 herrar, 4 bord
17.00 Semifinaler U20 damer, 2 bord
17.35 Semifinaler U20 herrar, 2 bord
18.10 Final U20 damer, 1 bord
18.45 Final U20 herrar, 1 bord
19.15 Prisutdelning U20 herrar och U20 damer

Fredag 3 juni
Börjar med ett kvalspel för 48 herrar i 16 stycken 3-pooler och 24 damer i 8 stycken 3-pooler där segraren i respektive pool går vidare till slutspel mot 16 seedade herrar och 8 seedade damer. Kvalspelet spelas i bäst av 5 set, slutspelet i herr- och damsingel spelas i bäst av 7 set.
Alla övriga matcher spelas i bäst av 5 set.
09.00 Poolspel för 48 herrar och 24 damer i herr- och damsingel, 12 bord
12.00 Lunch
13.00 Mixed omgång 1, 8 bord / 13.00 Stående dubbel 1/8-del, 4 bord
13.30 Mixed omgång 1, 8 bord / 13.30 Stående dubbel 1/8-del, 4 bord
14.10 Mixed omgång 2, 8 bord / 14.10 Stående dubbel kvartsfinal, 4 bord
14.50 Herrdubbel omgång 1, 8 bord / 14.50 Para Lag 1/8-delar, 4 bord
15.20 Herrdubbel omgång 1, 8 bord 
15.50 Damdubbel 1/8-delar, 8 bord / 16.00 Para Lag kvartsfinal, 4 bord
16.30 Herrdubbel 1/8-delar, 8 bord
17.10 Damsingel 1/8-delar, 8 bord / 17.10 Para Lag semifinal, 2 bord
18.00 Herrsingel 1/16-delar, 8 bord / 18.30 Para Lag final, 1 bord
18.50 Herrsingel 1/16-delar, 8 bord
Ombyggnad till 8 bord

Lördag 4 juni
09:00 Mixed kvartsfinal, 4 bord
09.30 Rullstolsdubbel semifinal, 2 bord / 09.30 Stående dubbel semifinal, 2 bord
10.00 Mixed semifinal, 2 bord
10.30 Rullstolsdubbel final, 1 bord /  10.30 Stående dubbel final, 1 bord
11.00 Mixed final, 1 bord
11.30 Prisutdelning Mixed & Paraklasser
12.30 Herrsingel 1/8-delar, 4 bord / 12.00-19.00 Para singel, poolspel, 4 bord
13.20 Herrsingel 1/8-delar, 4 bord
14.10 Damsingel kvartsfinal, 2 bord
15.00 Damsingel kvartsfinal, 2 bord
16.00 Herrsingel kvartsfinal, 2 bord
16.50 Herrsingel kvartsfinal, 2 bord
17.50 Damdubbel kvartsfinal, 4 bord
18.30 Herrdubbel kvartsfinal, 4 bord
Ombyggnad till 4 bord

Söndag 5 juni
09.00 Para singel slutspel, 2-4 bord
10.00 Damdubbel semifinal, 2 bord
10.30 Herrdubbel semifinal, 2 bord
12.30 Prisutdelning Paraklasser
13.00 Damsingel semifinal, 2 bord
14.00 Herrsingel semifinal, 2 bord
15.00 Damdubbel final, 1 bord
15.30 Herrdubbel final, 1 bord
16.00 Prisutdelning Herr- och Damdubbel
16.15 Damsingel final, 1 bord
17.00 Herrsingel final, 1 bord
17.45 Prisutdelning Herr- och Damsingel